Táto stránka je doplnkovým krokom k úvodnej stránke modelu

Návrat na pôvodnú stránku

Všetky podrobnosti, ktoré hľadáte

Technické údaje modelu OCTAVIA COMBI G-TEC

Rozmery vozidla


Bezpečnosť

Ďalšie bezpečnostné prvky

ŠKODA OCTAVIA COMBI nerobí v oblasti bezpečnosti žiadne kompromisy. Tento kompaktný sedan získal za svoje ukážkové bezpečnostné prvky päť hviezdičiek v nárazovom teste Euro NCAP za rok 2013.

 

Okrem už spomínaných bezpečnostných systémov má model OCTAVIA v rámci štandardnej alebo doplnkovej výbavy tieto bezpečnostné prvky a systémy:

EDL pomáha pri zrýchľovaní alebo jazde do kopca s nedostatočným záberom jedného z poháňaných kolies.

XDS+ pomáha vodičovi pri prejazde ostrých zákrut a zabezpečuje neutrálne správanie vozidla pri dynamickej jazde v zákrutách. Riadiaca elektronika v podstate simuluje samosvorný diferenciál na zvýšenie trakcie a dynamiky jazdy v zákrutách. Vozidlo tak bude zákruty prechádzať prirodzenejšie a s oveľa väčšou istotou.

ABS zabraňuje kolesám, aby sa zablokovali pri núdzovom brzdení alebo pri brzdení na klzkom povrchu.

MSR zabraňuje zablokovaniu poháňaných kolies pri spomaľovaní na hladkom povrchu.

› Brzdový asistent pomáha vodičovi zvýšením brzdného tlaku v situácii, keď potrebuje núdzovo zabrzdiť. To môže podstatne skrátiť potrebnú brzdnú dráhu.

ASR zabezpečuje plynulý rozjazd a zrýchlenie bez pretáčania kolies na klzkom povrchu.

Elektronická kontrola tlaku v pneumatikách vo voliteľnej výbave neustále informuje vodiča o hodnote tlaku v pneumatikách.

› Voliteľný asistent rozjazdu do kopca pomáha vodičovi pri bezpečnom rozjazde do kopca. Systém sa aktivuje na svahu so sklonom 5 % alebo vyšším, čím zabezpečí ľahký a bezpečný rozjazd do kopca bez použitia ručnej brzdy. Vďaka nemu sa vozidlo neposúva dozadu ani nestráca rýchlosť.

Blikanie brzdových svetiel znižuje riziko nárazu zozadu, najmä keď sa vozidlo blíži k dopravnej zápche na diaľnici alebo pri prudkom zabrzdení pred nečakanou prekážkou.